Wyszukaj

Edukacja:

Kliknij, aby przeczytać więcej - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Zobacz pełne szczegóły - Zobacz pełen tekst tutaj - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Zobacz - kliknij tutaj - Dołącz - Zaloguj - kliknij tutaj Nowoczesne media z całą swoją zaczepnością oraz coraz mniejszym przywiązaniem do pełnionej misji starają się w głównej mierze sfinalizować należyte domysły pieniężne na nadchodzący rok. Planowanie ramówki w telewizji tak samo jak dobieranie tematyki do gazet opiera się przede wszystkim na podstawie analizy tego, co cieszy się całkiem najogromniejszym zainteresowaniem. Wszystko to niestety nie wiedzie do porządnego poziomu zawiadamiania opinii powszechnej, a ta nieraz bierze własną wiedzę o realności wyłącznie z tego, co ujawnia telewizja oraz pisze ogólnodostępna prasa. To smutne, dostrzega się to w wielu badaniach socjologicznych, które dowodzą, jak niewielka grupa w pełnej społeczności posiada rzeczywistą wiedzę na temat najróżniejszych niuansów systemu politycznego. Nawet znajomość programów politycznych partii, na które się głosuje, nie jest tak ogólne, jak można by zakładać w przeciętnej demokracji liberalnej. To przykre, nie wszystkie społeczeństwa w takim samym szczeblu czują się zobligowane do partycypowania w demokracji.
Trzeba jasno przyznać, że absolutnie każda osoba, która szuka sobie ciekawego zajęcia, jak najbardziej powinna wziąć pod uwagę piłkę nożną. Przecież nie ma zbyt wielu ciekawszych sportów, niż właśnie piłka nożna. Ludzie na prawie całym świecie grają w piłkę nożną, a więc akurat ta dyscyplina ma w sobie magię. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby skompletować jakąś drużynę, bo w końcu ciężko grać samodzielnie. Na dobry początek skompletowanie drużyny może być trudne, lecz później wszystko powinno się ułożyć.
Dziś coraz więcej mówi się o autorytecie i wpływie publikatorów na opinię powszechną i postanowienia podejmowane przez czołówki dyplomatyczne. Nikt nie powątpiewa dzisiaj w to, że środki masowego przekazu są czwartą władzą oraz jeżeli działałyby w jakiejś ekscentrycznej zmowie komercyjnej, zdołałyby wszystkim sprzedać tę samą mylną wizję realności. W tej chwili niemniej jednak we wszelkich krajach liberalnych mediach grają wyłącznie pod siebie, pod własny wynik pieniężny i zadowolenie akcjonariuszy ogromnych marek telewizyjnych lub prasowych jest ważniejsze niż należyte dziennikarstwo czy spełnianie własnych dziennikarskich obowiązków informowania opinii publicznej. Media są użytkowane coraz to częściej przez polityków, którzy świetnie zdają sobie sprawę z tego w jaki sposób wykorzystać program telewizyjny do polepszenia własnego wizerunku bądź przeprowadzenia ataku na kampanię rywala do wysokiego stanowiska urzędowego. Ludzie z kolei coraz to chętniej obserwują telewizję w konwencji jednej kolosalnej awantury oraz show, gdzie politycy nie muszą wcale merytorycznie oraz na temat objaśniać swoich czynów.
Tak naprawdę liberalizacja sektora bankowego zaczęła się za prezydentury Reagana - chyba najwybitniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kroczek po kroczku wielkie banki miały coraz więcej swobody, miały okazję udzielać pożyczek tym osobom, które w istocie nie powinny być wpuszczone do banku. Potem Bill Clinton wprowadził tę ustawę, która sprawiła, że typowe banki dostały możliwość działania. A więc tradycyjne banki złączyły się z bankami komercyjnymi - to złe połączenie, ponieważ banki powinny być pewnymi instytucjami. Czy banki szwajcarskie byłyby tak szanowane, gdyby tak bardzo ryzykowały? Oczywiście nieodpowiednia polityka władz USA nie jest jedyną przyczyną. Najbardziej istotna jest po prostu chciwość.